
Дізнайтеся, як вибрати форму тераріуму для вашого вихованця і уникнути помилок. Стаття про різні види тераріумів та їх відповідних жителів....
Зміст
У недавньому минулому розведенням черепах займалося вузьке коло фахівців. Зараз це доступно майже кожному власникові цих чудових створінь. Однак варто пам'ятати про те, що розмноження черепах у неволі можливо тоді, коли дотримуються правила розведення черепах, їм забезпечено правильне повноцінне харчування, сплячка, комфортні умови проживання з дотриманням режимів утримання.
Найуспішніше розмножуються черепахи, генетично подібні одна одній. Тобто, якщо є дві черепахи одного виду, але зовні не схожі, то ймовірність їх розведення практично зводиться до нуля, тому що в межах одного виду можливі генетичні численні варіації.
Розмноження черепах у неволі можливо при дотриманні таких вимог:
Формуючи таку групу можна посприяти прояву шлюбної поведінки, яка можливо раніше була відсутньою. Треба враховувати співвідношення кількості самців і самок, яке у сухопутних черепах може становити 1:3, а у прісноводних - 1:2.
Це одна з хитрощів досвідчених селекціонерів, які на кілька тижнів забирають самців. Коли ж самців повертають назад, то взаємна зацікавленість проявляється з новою силою. Іноді самці починають поводитися агресивно один до одного. Таку агресію можна допускати, але обмежуючи її активні прояви, які можуть призвести до серйозних травм.
Хворих тварин не варто розглядати як варіант для розмноження. Це може погіршити стан здоров'я улюбленця.
Старі тварини також не придатні для розмноження. А ось самки в літньому віці через постійну наполегливу увагу самців можуть навіть випробувати стрес і серйозно захворіти.
У період розмноження черепахам як ніколи необхідна достатня кількість мінеральних елементів. Тому в раціон бажано ввести вітамінно-мінеральний комплекс. У раціон черепах, які готуються до розмноження мають входити продукти з підвищеним вмістом вітаміну Е.
Це одне з найважливіших вимог до розмноження черепах. Знаючи оптимальну температуру, за якої гормональний статус черепах досягає високого рівня, а сперма якісно та швидко дозріває, можна домогтися високих результатів у розмноженні. Черепахи добре розмножуються у великих оранжереях зі штучним обігрівом.
Для прісноводних черепах сприятлива температура води для розмноження - не нижче ніж 22 і не вище ніж 26 градусів.
Кращим періодом для розмноження вважаються весняні місяці - березень, квітень, травень, відразу після закінчення сплячки.
Порада. Досвідчені фахівці вдаються до таких хитрощів, як зміна тривалості світлового дня, вологості й температури для успішного розведення черепах. Спочатку поступово температуру знижують, вологість підвищують і вкорочують світловий день, а потім поступово проводять зворотні дії.
Передусім необхідно набратися терпіння й почекати, поки черепаха відкладе яйця, а потім закопає гніздо задніми лапами. При цьому не можна заважати ані процесу відкладання ані закапуванню яєць, щоб не спричинити у тварини стрес і не перервати сам процес відкладання.
По завершенню процесу, яйця треба обережно витягнути з гнізда і помістити в інкубатор. На відміну від пташиних яєць, черепашачі не можна перевертати.
Багато власників черепах використовують в якості інкубатора лампу для обігріву або просто ставлять коробку біля батареї. Такі способи часто не ефективні. У кращому випадку виживає може одна черепашка. Інші виготовляють інкубатори власними руками. Якщо ж здібностей до ремесла немає, можна придбати стандартний професійний інкубатор. Коштує він, звичайно, недешево, але результат розмноження черепах у неволі підвищується в кілька разів.
Період інкубації триває залежно від виду черепах і дотримання режимів інкубації. Але зазвичай це тривалий процес, який може досягати більше пів року.
Для нормального розвитку плода в яйці необхідно дотримуватися температурного режиму і вологості. Низька температура інкубації уповільнює процес розвитку плоду або ж повністю його зупиняє. За високої температури плід може загинути, або у нього розвинуться каліцтва. Для багатьох видів черепах температурний діапазон коливається в межах 28-32 градуси Цельсія.
Цікавим є той факт, що якщо в період інкубації температурний режим був близьким до підвищених показників, більшість черепашок буде жіночої статі, і навпаки, знижена температура призводить до виведення більшої кількості особин чоловічої статі.
Маленьким черепашкам необхідні такі ж умови навколишнього середовища і температурний режим, як і дорослим черепахам, вони з'являються на світ пристосованими до самостійного життя. Не варто перші три роки тримати черепашок тільки в зачиненому приміщенні, це поширена помилка. Крім того, скляні ємності не підходять в якості місця для житла маленьким тваринам. Готуючи місце для утримання черепашок, наприклад пластмасовий ящик, необхідно подбати про безпеку тварин, які відрізняються фізичною крихкістю. Маленьких черепашок не можна поміщати в тераріум або загін до великих черепах, вони можуть завдати шкоди дитинчатам.
Щодо годування, то раціон черепашок відповідає раціону дорослих черепах. Важливо забезпечити черепашкам збалансований раціон з перших днів життя. Вони дуже чутливі, якщо в раціоні бракує вітаміну D3 і кальцію. У разі, коли черепашки починають неприродно швидко рости, теж немає нічого хорошого, тому що крім зовнішніх аномальних змін (деформація панцира), відбуваються зміни в роботі життєво важливих органів, наприклад нирок, що призводить до різного роду захворювань.
У черепашок має бути постійний доступ до свіжої води, щоб запобігти зневодненню у підростаючих тварин.
Підписатися на новини
Дізнайтеся, як вибрати форму тераріуму для вашого вихованця і уникнути помилок. Стаття про різні види тераріумів та їх відповідних жителів....
Дізнайтеся, як вибрати грунт, рослини та декор для тераріуму. Уникайте помилок та забезпечте комфорт вашим вихованцям....
Дізнайтеся, як уникнути помилок та забезпечити комфорт для тварин. Розмістіть тераріум правильно!
Дізнайтеся, як посадити, доглядати та розмножувати акваріумні рослини. Уникайте проблем із водоростями та необхідними елементами для здоров'я рослин....
Коментарі відсутні, залиште перший!