
Як видалити кліща у кота ❓ Як зрозуміти, що у кота кліщ ➔ Профілактика кліщів у котів. Докладніше читайте в ▶️ Блозі магазину Zootovary.ua...
Зміст
Власники собак знають, що їхні домашні улюбленці люблять довгі прогулянки, не хочуть йти рано додому, граючись на траві і зустрічаючись зі старими друзями. Але тут на домашніх улюбленців чатує серйозна небезпека - кліщі та блохи. У статті розповідаємо: коли сезон кліщів для собак, як і чим обробляти собаку від бліх та як уберегти собаку від кліщів.
На відміну від бліх, яких чотирилапий друг може підхопити як влітку, так і взимку, кліщі виявляють свою активність залежно від сезону. З цим пов'язано, коли обробляти собаку від кліщів:
Це початок сезону кліщів. У середині березня – на початку квітня вони прокидаються. Все залежить від погодних умов регіону. Оптимальною температурою для пробудження є діапазон від +3оС до +5оС.
Коли температура сягає позначок +7…+10оС, вони починають активуватися, «виходити на полювання», шукати джерела харчування. Травень – перший пік масової атаки паразитів на домашніх улюбленців, оскільки в цей період вони починають розмножуватися. Самка, наситившись кров'ю, відкладає яйця, з яких вилуплюються личинки за кілька тижнів.
Початок весни - це час, коли обов'язково треба починати капати собаці від кліщів, не припиняючи це робити весь період активності паразитів.
У червні місяці кліщі активізуються завдяки оптимальній для них температурі +16…+26оС. З настанням сильної спеки активність знижується. Не люблять паразити й затяжної дощової погоди.
Початок осені є другим піковим сезоном активності паразитів, а її кінець - це час, коли період кліщів закінчується. Потрібно максимально насититися перед зимовою сплячкою. Коли температура знижується до позначки +7оС, паразити починають шукати місце тепліше, в лісовій підстилці, серед опалого листя.
Обробка від кліщів собак у зимовий період майже не актуальна. З настанням морозів паразити ховаються в затишних місцях. Тільки у випадках відлиги та тривалої теплої погоди існує ризик підхопити паразита. Таке трапляється, але дуже рідко.
Більшість власників обробляють своїх улюбленців у сезон кліщів для собак – з весни до осені. Однак у наших широтах у зимовий період іноді настають відлиги, і деякі паразити вилазять на полювання. У цьому випадку краще не ризикувати та обробляти улюбленця цілий рік. Єдине, що можна зробити, це витримувати більший період між обробками в зимовий період – не 30 днів, а 37–40, залежно від погодних умов.
Читайте також: Чи варто брати тварину з притулку: поради щодо адаптації котів та собак після притулку
На відміну від кліщів, у бліх немає конкретного сезону активності та нападу. Тому, на питання, коли обробляти собаку від бліх, є лише одна правильна відповідь – регулярно, за інструкцією протиблошиного засобу, не пропускаючи інтервали між обробками, незалежно від пори року та умов утримання.
Найбільша ймовірність підхопити бліх існує влітку. У цей час вони найчастіше виходять із кокона та активно паразитують на тілі тварин.
Загалом побоюватися варто теплої пори року з весни до осені, коли паразитів можна підхопити на вулиці, де вони ховаються в піску, траві та асфальтних щілинах. Однак у зимовий час загроза від бліх підстерігає чотирилапих друзів у під'їздах. Тому розслаблятися не варто, а краще подумати над тим, чим обробити собаку від бліх та кліщів, щоб максимально його захистити.
Обробка собак від бліх та кліщів – важливий момент догляду за твариною та турбота про її здоров'я. Без своєчасної профілактики можуть бути серйозні проблеми. Це свого роду гра в рулетку в казино, результат якої полягає в тому, пощастить гравцю чи ні? Якщо ви не знаєте, як обробляти свого собаку від бліх та кліщів, або не вважаєте профілактику необхідністю, можливо, ви опинитеся у виграші - заощадите гроші, і улюбленець буде здоровим. Але, як показує практика, виграш випадає вкрай рідко. Найчастіше бідні тварини хворіють на страшну хворобу, лікування та реабілітація «влітає» в кругленьку суму, якої б вистачило на купівлю ефективного засобу для захисту від бліх і кліщів, та ще й із запасом на рік.
Яку загрозу таїть у собі укус кліща? Частина кліщів приносить швидше дискомфорт від укусу, залишаючи ранку на шкірі тварини, яка, до речі, теж може стати джерелом запалення та подразнення. Але найбільш небезпечні так звані енцефалітні кліщі, які переносять найнебезпечніше захворювання центральної нервової системи, що є запаленням оболонок головного мозку. Розпізнати початок цього інфекційного захворювання можна після підвищення температури тіла тварини, собака відмовляється від їжі, перебуває у стані депресії. На жаль, такі симптоми є провісниками багатьох захворювань, навіть незначних, і власники собак просто не приділяють належної уваги улюбленцю, сподіваючись, що все минеться само собою. Але тут рахунок йде не на дні, а на години.
При ранній діагностиці та вчасно розпочатому лікуванні втрачені функції відновлюються не повністю. Якщо так сталося, що ви виявили на тілі улюбленця кліща, і не знаєте, чим обробити укус кліща у собаки, то нанесіть на паразита і шкіру навколо нього вазелін або олію, через пару хвилин за допомогою пінцета витягніть його, здійснюючи кругові рухи проти годинникової стрілки. Не поспішайте позбавлятися кліща, посадіть його на якийсь час у банку і відстежуйте протягом найближчої доби стан здоров'я свого улюбленця. Якщо з'являться тривожні симптоми – слабкість, підвищена температура, негайно відвезіть собаку до найближчої ветеринарної клініки та захопіть із собою кліща у банці, це допоможе максимально швидко визначити проблему та поставити діагноз.
Якщо ви ще сумніваєтеся в тому, чи купувати засіб для обробки від кліщів і бліх, наведемо ще кілька фактів, які остаточно переконають вас у користі та необхідності такої покупки.
Блохи паразитують на собаках, спричиняють дерматити, сильний свербіж та анемію, іноді можуть бути переносниками деяких інфекційних хвороб. Виявити бліх на собаці досить складно через швидкість їхнього пересування, зазвичай їхню присутність видають дрібні білі яйця, розташовані на підшерсті тварини в ділянці хвоста, або залишаються виділення на шкірі собак у вигляді безлічі чорних крупинок.
Чим небезпечні блохи? При укусі блохи її слина виділяється в ранку, викликаючи подразнення і сильне свербіння. На місці укусу, через постійне розчухування можуть утворитися маленькі гнійні ранки. Найбільшу небезпеку блохи представляють для цуценят, у яких може розвинутися анемія та виснаження.
Подібні проблеми завдає ще один паразит – власоїд. Ця комаха довжиною до 2 мм, блідо-жовтого кольору, що мешкає в шерсті тварини. Харчуються власоїди лусочками шкіри та молодим волоссям. Тому, крім сильної сверблячки, розчухування та інфікованих ранок, у собаки рідшає шерстний покрив. Виявити їх можна біля кореня хвоста, на внутрішній поверхні лап та на голові. У цуценят зона ураження поширюється на боки та спину.
Для того щоб захистити свого улюбленця від небезпечних паразитів необхідно дотримуватись певних правил під час обробки.
Як капати краплі від бліх та кліщів собакам:
Читайте також: Діарея у собак: симптоми, причини та лікування
Існує ще один варіант, як обробити собаку від бліх та кліщів – просто дати таблетку від зовнішніх паразитів. Це відмінний варіант у тому випадку, якщо у тварини яскраво виражена алергічна реакція на покривах шкіри після нанесення препарату у вигляді крапель. До того ж такий метод обробки виключає необхідність тимчасового обмеження контакту з улюбленцем. І останній аргумент – немає жодних обмежень щодо проведення водних процедур. Чотириногого друга можна купати, коли хочеться і грати з ним, не боячись доторкнутися до обробленого місця. Таблетки зазвичай мають приємний м'ясний смак і поїдаються тваринами без проблем.
До вибору препарату варто поставитися з усією відповідальністю, підібрати найкращий варіант. Деякі препарати можуть викликати місцеву алергічну реакцію на шкірі у собак із вродженою схильністю до алергії. Найбільш щадними та високоефективними засобами, що пройшли багаторічне випробування на ринку України, є засоби з обробки собак від бліх та кліщів «Frontline».
«Frontline» і «Frontline Combo» - це те, чим краще обробити собаку від бліх та кліщів. Протипаразитарні препарати випускаються французькою компанією "Merial", одним із найбільших світових виробників ветеринарних препаратів та вакцин. Найпопулярнішими є два засоби - спрей для захисту та знищення паразитів та краплі на холку для собак.
Крім цих крапель і спрею, широко популярні й інші засоби, не менш ефективні для боротьби з блохами та кліщами:
Читайте також: Корми холістики для собак: рейтинг ТОП-7 найкращих брендів
Цуценят починають обробляти засобами від бліх та кліщів по досягненню ними віку 2-2,5 місяці, вага при цьому має бути не менше двох кілограмів. Відповідаючи на запитання: чим обробити цуценя від бліх, найкраще використовувати для обробки малюків – спрей Frontline або Fiprist, а місцем проведення обрати вулицю. Обов'язково надягніть на руки гумові рукавички. Тримаючи флакон у вертикальному положенні, собака рівномірно оббризкується проти напрямку росту волосся. Обробляється весь шерстний покрив, зокрема на голові, шиї, грудях та животі. Єдине, що потрібно зробити – це прикрити очі тварині вільною рукою. З огляду на небажання малюків сидіти на місці, цю процедуру краще проводити з помічником, який притримає непосиду.
Не заборонені для обробки цуценяти від бліх й інші протипаразитарні засоби – таблетки, краплі на загривок та нашийники. Головне, дотримуватись інструкції, що додається до препарату, виконуючи всі рекомендації виробника, які стосуються ваги та віку маленького четвероногого друга, а також проміжків між обробками.
Захистити собаку від бліх та кліщів на всі 100%, на жаль, неможливо. Однак своєчасно та правильно вжиті профілактичні заходи значно знижують ризик зараження паразитами:
Шампуні від бліх та кліщів захищають собак від ектопаразитарних захворювань, знищують бліх та кліщів. Частота миття з ними залежить від розміру тварини, її типу шерсті та активності, а також ризику зараження у конкретному регіоні. Використовувати шампунь рекомендується не частіше ніж один раз на місяць.
Краплі на загривок мають різну швидкість дії, про що є інформація в інструкції до кожного препарату. Перед тим, як обробити собаку від кліщів та бліх, потрібно з'ясувати це питання. Дія одних починається протягом кількох годин після нанесення, а іншим може знадобитися кілька днів.
Препарати від паразитів мають низьку токсичність. При дотриманні запобіжних заходів у процесі обробки, краплі на загривок не становлять загрози здоров'ю людини. Однак не виключені моменти алергічної реакції та індивідуальної непереносимості одного з компонентів препарату при потраплянні на шкіру. Тому обробку краще проводити у рукавичках.
Обробка собаки від бліх, кліщів та глистів має стати одним з головних пунктів догляду за улюбленцем, включаючи правильне харчування, вичісування, чищення зубів, вух та профілактичні огляди у ветеринара. Про те, як правильно виконувати всі ці процедури, ви можете дізнатися на сторінках нашого блогу Zootovary.ua.
Не ризикуйте здоров'ям своїх улюбленців, адже захистити їх так просто, а лікувати – так складно!
Підписатися на новини
Як видалити кліща у кота ❓ Як зрозуміти, що у кота кліщ ➔ Профілактика кліщів у котів. Докладніше читайте в ▶️ Блозі магазину Zootovary.ua...
ТОП-7 засобів від кліщів для собак ☀️ Кращі препарати для захисту від кліщів для собак ✅ таблетки ✓ краплі ✓ засоби...
Якщо після обробки тварини від ектопаразитів вони знову з'являються, саме час зайнятися виведенням бліх з будинку. Про те, які засоби від бліх у квартирі найефективніші, читайте у ✅ Блозі зоомагазину ...
Яка активність кліщів в осінній період? Чи потрібно обробляти собак від паразитів восени? Подробиці в ✅ Блозі зоомагазину Zootovary.ua...
Коментарі відсутні, залиште перший!