
Які вітаміни купити для кішки від випадіння шерсті ❓ Хороші вітаміни для котів від випадіння шерсті: ТОП-5 ➔ Рейтинг найкращих препаратів для здорової шерсті у кота....
Зміст
Крім модних віянь, господарів домашніх тварин часто не задовольняють перелік медичних препаратів і традиційна ветеринарна методика. Сильнодіючі аптечні препарати можуть мати низку протипоказань. Рецепти травників нерідко дають позитивний ефект у процесі лікування деяких захворювань. Незважаючи на те, що вони діють більш м'яко і щадно, все ж таки ветеринарна консультація необхідна. Але не варто надмірно захоплюватися нетрадиційною методикою лікування. Оптимальних результатів можна досягти лише при їхньому комплексному використанні з медичними препаратами. А гомеопатія, фітотерапія або акупунктура виступають як додатковий засіб. Гнійні поразки неможливо вилікувати без антибіотиків, а тяжкі вірусні інфекції – без етіотропної терапії. Неможливо уявити хірургічну операцію без наркозу.
Фітотерапія використовують багатовікові традиції вивчення та використання лікарської сировини. За своїм хімізмом фітокомпоненти ідеально підходять тваринам, вони легко засвоюються в реакціях метаболізму. Можна спостерігати, що хворі тварини, навіть хижаки, інстинктивно поїдають необхідні рослини. Біохімічні властивості цілющих рослин характеризує відмінна переносимість та відсутність побічних ефектів. На сьогоднішній день, поряд із синтезованими фармакологічними препаратами, застосовують природну рослинну сировину. Їхнє грамотне поєднання знижує токсичність ліків і усуває небажані ефекти. Використовуючи відвари та настоянки сухих квітів калини, материнки, шавлії, ромашки, поряд з нітрофуранами та антибіотиками, швидше позбавляють домашніх тварин від симптомів пієлонефриту. При місцевих запаленнях можна обійтися лише фітотерапевтичними засобами. Так, у вербі білої багато ацетилсаліцилової кислоти, а в наперстянці – дигіталісу. Діючі речовини активізують захисні резерви організму та забезпечують одужання.
Часник, кореневища папороті полин, пижма, бруньки берези відносять до глистогінних рослин. Нерідко тварини відмовляються приймати гіркі засоби. Тоді господареві доведеться підмішувати зілля в м'ясні обрізки або фарш або готувати відвари цих рослин на молоці. Як альтернативу рекомендують спеціальні таблетки, де рослинні інгредієнти ретельно збалансовані.
Брати наші менші також страждають від неврозів. Тонізуючу дію мають корінь валеріани (не аптечна валеріанка!), Котівник, фенхель, шишки хмелю, материнка, лимонна меліса. Але перш ніж розпочати лікування, потрібна консультація досвідченого фітотерапевта.
Гомеопатію відносять до емпіричної галузі медицини. Ці ліки, як правило, готують із сировини, компонентами якої є біологічно активні, найчастіше отруйні інгредієнти. Гомеопати прописують дозування, яке, впливаючи на органи та тканини, не призводить до отруєння. Недоліком є те, що доза не залежить від живої ваги пухнастого пацієнта, а визначається мінімально чинною концентрацією та токсичністю. Гомеопатична фармакологія на чільне місце ставить те, що максимально зменшуються отруйні властивості, а користь зростає до максимуму. При збовтуванні кошти в ємності компоненти, що діють, переходять в активну фазу і позитивно впливають на хворі органи. Дія такого лікування ґрунтується на принципі подібності, при якому призначають препарати, максимальні дози яких зумовлюють симптоми, тотожні симптоматиці при цьому захворюванні. Так, гнійні осередки на шкірі обробляють засобом, що містить отрути, які призводять до нагноєнь. При надлишку фосфору можлива ліпідна дегенерація печінки, а застосування гомеопатичного Рhosрhorus запобігає цій патології.
При отруєнні чемерице настає колапс. Ввівши Veratrum album, можна уникнути незворотних змін. При повному збігу симптоматики можливе повне лікування. Але найменша похибка у дозуванні чи призначенні зводить нанівець весь процес лікування. Впливаючи комплексно, компоненти виступають як доповнення та посилюють дію основних ліків та механізми детоксикації. Ліки тваринам вводять перорально, внутрішньовенно, підшкірно, внутрішньом'язово, причому тривалість дії від 2-3 сек. до 5 хв. Для наростання ефекту призначають мінімальну дозу, що стимулює імунну систему. Кішкам дають одноразову дозу у вигляді пиття 0,5-1,0 мл, а кошенятам – 0,5 мл. Одноразова доза у краплях складе 3-5 крапель. Призначення гомеопатів можна поєднувати з дієтотерапією та хіропрактикою. Але лікування має здійснювати лише дипломований ветеринар-гомеопат.
Розведені квіткові есенції на основі води із природних джерел є унікальним терапевтичним методом, розробленим на початку ХХ століття лікарем-гомеопатом Е.Бахом. Цілющий засіб із 38 різних кольорів допомагає при стресових ситуаціях, фобіях, фізичних навантаженнях чи емоційних психічних травмах. За кордоном кошти широко застосовують, а у нас відомі «рятувальні ліки» – Rescue Remedy, до складу якого входить суміш 5 квіткових есенцій. Ліки можна згодувати тваринам, розчинити у питній воді або навіть робити їм масаж. Кішки позитивно реагують на квіткові препарати Баха, але якщо вони не мають спирту.
У житті кішок нюх грає найважливішу функцію, зумовлюючи природні інстинкти. На цьому заснований цілющий потенціал ароматерапії. Стимулюючи природну резистентність організму, фітоефіри покращують апетит і навіть знижують агресивність домашніх тварин. Їх краще застосовувати повсякденно, щоб підтримувати здоров'я. Причому запахи, які нас приваблюють, наприклад, вишуканий парфум чи цитрус, відлякують кішок. Здавна у ветеринарній ароматерапії користуються вазочками та подушками, заповненими теплою вологою з ароматичними оліями чи витяжками. Ці засоби можна втирати та використовувати як інгалятори.
Акупунктуру, або акупунктуру, практикували ще древні китайські лікарі. Методика ґрунтується на введенні тонких голок у активні точки тіла, через які, за їхніми уявленнями, проходить життєва енергія. Дана маніпуляція активізує імунну систему організму, при цьому в кров надходять ендорфіни та ендогенні опіати, які не тільки мають болезаспокійливий ефект шляхом масажу, але й прискорюють одужання та нормалізують стан пацієнтів. У представників сімейства котячих акупунктурою знімають болі та спазми при астмі, судоми при дисплазії, артрозах. При дисфункції травної системи, епілепсії та інших хворобливих явищ стан пушистиків стабілізується. "Пальцерефлексотерапія" допоможе підняти імунітет. Для одужання достатньо 8-10 сеансів. При лікуванні домашніх тварин не слід захоплюватися самолікуванням, оскільки ця хвороблива процедура може стати мукою для кішки. Необхідна консультація спеціаліста.
Су Джок терапія – це ноу-хау, різновид акупресури. Роздратування біологічно активних точок на кінцівках призводить до моментального та вираженого терапевтичного ефекту. Застосування методу Су Джок терапії дає можливість без фармакотерапевтичних та хірургічних призначень позбавити пацієнта важких патологій та гострих кризових станів, не кажучи вже про легкі нездужання.
Кожен власник вихованця повинен пам'ятати про те, що нетрадиційні методи лікування не можуть замінити комплексного лікування, призначеного ветеринарним лікарем. Це швидше «секретна зброя», яка допомагає впоратися з проблемою здоров'я тварини швидше та ефективніше.
Зверніть увагу! Ця стаття має інформаційний характер і не є керівництвом до дії. Застосування будь-якого з перерахованих вище методів можливе тільки після консультації ветеринарного лікаря та фахівцями в цих областях.
Підписатися на новини
Які вітаміни купити для кішки від випадіння шерсті ❓ Хороші вітаміни для котів від випадіння шерсті: ТОП-5 ➔ Рейтинг найкращих препаратів для здорової шерсті у кота....
Авітаміноз у тварин ➔ у собак ✓ у котів❓ Чому у собаки може випадати шерсть? Що робити при авітамінозі ➔ Читайте в ▶️ Блозі магазину Zootovary.ua...
Коронавірус кішок: лікування ➔ Як передається коронавірус у котів ❓ Ознаки та симптоми FIP у кішок ☝ Подробиці в Блозі зоомагазину Zootovary.ua...
Про температуру у собак, як її виміряти та збити. Дізнайтеся, подивіться, як уникнути проблем та забезпечити комфорт тварині....
Коментарі відсутні, залиште перший!