
Скільки кішка ходить вагітною ❓ Як дізнатися чи вагітна кішка ✓ ознаки вагітності ➔ Чим годувати вагітну кішку ✓ Читайте у ✅ Блозі зоомагазину Zootovary.ua...
Зміст
Очі здорової кішки сяють блиском, чистотою, а виділень і сліз зазвичай немає. Допускається незначна кількість засохлої слізної рідини в куточках очей після сну. Якщо тварина починає жмуритися, збільшується частота моргань, а лапи так і норовлять почухати повіки - з'явилися проблеми зі здоров'ям. Іноді той факт, що у кішки сльозяться очі, власники залишають без уваги. Цього робити не можна. Чому? Читайте далі...
Будь-які зміни з очима власник може оцінити самостійно в результаті візуального огляду. Почервоніння повік, зміна кольору кон'юнктиви або очного яблука, помутніння рогівки, поява виділень від прозорих до гнійних, наявність травм - все це привід замислитися над здоров'ям домашнього улюбленця і звернутися по допомогу до ветеринара.
Причин того, чому у кішки сльозяться очі, може бути кілька.
Деякі породи котів страждають від надмірної сльозотечі через засмічення (непрохідність) слізних каналів. Найчастіше з такою проблемою стикаються власники британців, шотландців або персів, які мають специфічну будову носослізного каналу через плескату мордочку. Відбувається порушення відтоку слізної рідини, що не відводиться в носову порожнину після зволоження рогівки, а накопичується і тече по мордочці. Поява слізних доріжок на шерсті, забарвлених темним кольором свідчить саме про цю проблему. Крім вроджених особливостей, причинами сльозотечі можуть бути запальні процеси та інфекції.
Що стосується завороту повік, то ця проблема часто трапляється у котів породи сфінкс і девон рекс.
У кошенят підвищене сльозовиділення - нормальне явище, пов'язане з особливостями формування імунної системи. У міру зростання воно проходить самостійно.
Старі коти зі сльозотечею і відсутністю ознак запалення - теж норма. Однак у деяких випадках таке явище може свідчити про зниження рівня імунітету.
Причиною того, що у кішки сльозяться очі або з'являються звичайні чи гнійні виділення, можуть бути хвороби зорового органу. Їх умовно ділять на дві категорії:
Сльозотеча у кішок проявляється при таких захворюваннях:
Назва хвороби |
Характеристика |
Додаткові симптоми |
заворот повік |
краї повік вивертаються всередину, травмуючи рогівку та кон'юнктиву |
|
увеїт |
запалення райдужної оболонки ока і миготливого тіла |
|
кератит |
запалення рогової оболонки очей |
|
кон'юнктивіт |
запалення слизових оболонок очей |
|
Будь-яке відхилення від норми вимагає консультації фахівця і невідкладного лікування. Від цього залежить швидкість одужання з найменшими ускладненнями для організму тварини.
Самолікування очей кішки, без звернення до ветеринара, може призвести до втрати зору!
Встановивши причину, чому у кішки сльозяться очі, ветеринар призначає лікування. Якщо зайнятися процесом лікування самостійно, можна замаскувати серйозну хворобу. Колір виділень з ока допоможе визначитися з імовірним характером проблеми:
Залежно від причини сльозотечі у кішок ветеринаром призначається лікування:
Взагалі лікування хвороб очей здійснюється за допомогою очних крапель або мазей. Ветеринар може призначити мазі, наприклад тетрациклін або левоміцетин, 2% розчин борної кислоти або ветеринарні краплі.
На прийомі лікар використовує різні види діагностики: огляд, аналізи виділень зі слізного мішка, загальні клінічні аналізи, тест на прохідність носослізного каналу, офтальмоскоп та УЗД.
Промивання застосовується як перша допомога при необхідності вимити сторонній предмет або подразнюючу речовину з ока, а також на стадії лікування тварини. Для цього використовується спеціальний розчин або лосьйон для очей, який має бути в арсеналі догляду за домашнім улюбленцем у кожному будинку. Підійде також звичайний фізіологічний розчин з ветеринарної аптечки. Якщо всього цього немає, стане в пригоді чиста, прохолодна, кип'ячена вода.
Не варто використовувати чай або трав'яний відвар для промивання очей. Рослинні мікрочастинки можуть посилити подразнення і сльозотечу у котів.
Для обробки ідеально підійдуть ватяні диски, використовувані жінками для зняття макіяжу. Як варіант - чиста м'яка тканина або носовичок. Вата може залишити ворсинки в оці, тому використовувати її не рекомендується.
Змочений в розчині або воді ватяний диск або тканину притуляють до внутрішнього кута ока і обережно проводять до зовнішнього, видаляючи всі виділення. Для другого ока знадобиться другий ватяний диск. Не можна використовувати один і той же диск для протирання обох очей.
Якщо необхідно рясне промивання, розчин закапують прямо в око, точніше в область кон'юнктиви (внутрішній куточок ока). Робиться це за допомогою спеціальної насадки на розчині або піпетки з ветеринарної аптечки.
Читайте також: Як закапати кішці очі
Деякі випадки сльозотечі у кішок можна запобігти. Для цього досить використовувати прості гігієнічні процедури та своєчасно проводити низку заходів.
Уважне ставлення до домашнього улюбленця, постійний моніторинг його стану дасть можливість значно скоротити ризик виникнення проблем з очима. Незалежно від того, чи знаєте ви, чому у кішки сльозяться очі чи ні, потрібно обов'язково звернутися до ветеринарного лікаря і лікувати тварину відповідно до його рекомендацій.
Зверніть увагу! Стаття не є закликом до дій, а служить як ознайомчий матеріал.
Підписатися на новини
Скільки кішка ходить вагітною ❓ Як дізнатися чи вагітна кішка ✓ ознаки вагітності ➔ Чим годувати вагітну кішку ✓ Читайте у ✅ Блозі зоомагазину Zootovary.ua...
Скільки днів гуляють кішки ❓ Статеве дозрівання у котів ➔ Коли кошеня стає котом ✍️ Поради для власників ☝Подробиці в Блозі зоомагазину Zootovary.ua...
Гетерохромія: види ➔ Чому коти мають різні очі❗ Чи передається гетерохромія у спадок ▶️ Подробиці в Блозі зоомагазину Zootovary.ua...
Хламідіоз у кішок: дізнайтеся, як уникнути зараження та як правильно лікувати захворювання. Самостійне лікування може збільшити хворобу....
У нашего перса действительно есть такая проблема. Приходится вытирать глаза каждое утро и вечер, а то потом желтые дорожки на белой шерсти под глазами остаются. Брали у вас специальное средство Trixie Eye Care, неплохо помагает. Жаль что полностью от слезотечения не избавляет.