
Дізнайтеся, як вибрати форму тераріуму для вашого вихованця і уникнути помилок. Стаття про різні види тераріумів та їх відповідних жителів....
Зміст
До живородячих рибок відносять велику групу риб, які можуть бути як морськими, так і прісноводними, і мешкають відповідно в малосолених і прісних водоймах Південної Америки. Головна відмінність цих рибок від інших тим, що ікра запліднюється всередині тіла самки і на світ з'являються мальки, що вже повністю сформувалися, вже готові харчуватися. Дозрівання ікри відбувається у середньому протягом 22-50 днів, залежно від різновиду.
До найневибагливіших акваріумних живородячих рибок відносяться гуппі , саме тому їх радять заводити акваріумісту-початківцю. Ці рибки мають спокійну вдачу, доброзичливі, красиві, і в той же час вони не потребують ретельного догляду, дотримання суворого температурного режиму. Свою назву живородні риби отримали на ім'я англійського ботаніка Гуппі, який ще в середині 19 століття привіз їх до Європи з подорожей разом із безліччю рослин із тропіків. Серед рибок були яскраві самці з розкиданими по всьому тілу смужками і цятками всіляких забарвлень, і сірі, непоказні, проте великі самі. Так прижилися і набули широкого поширення в акваріумах європейців мешканці Венесуели, Гвіани, острови Барбадос та Тринідадських островів.
Мальки гуппи з'являються на світ у тоненькій лицьовій оболонці, завдяки якій відразу ж спливають на поверхню води, температура якої повинна бути в межах +22-24°С. Вже першого дня вони абсолютні самостійні. Мало того, їм доводиться ховатися в чагарниках водних рослин, щоб не стати обідом для власних батьків.
Годувати гуппі краще живим кормом (у вигляді дафній, циклопів), але і сухим кормом для акваріумних живородящих рибок вони не гидують. Багато виробників випускають спеціальний корм, розроблений безпосередньо для гуппі.
Живуть гуппі досить мало: не більше як три роки. Тому й дозрівають зарано. Шестимісячні мальки вже можуть давати потомство. Щоб воно було повноцінним, потрібно до цього заздалегідь підготуватися: відібрати кілька найбільш здорових, активних та красивих пар, поселити в акваріум з водою, підігрітою до +25°С та годувати лише живим кормом. Коли і без того округле черевце самки поповніє і на ньому з'явиться слабка темна цятка - чим вона темніша, тим швидше з'являться мальки - їх потрібно відсадити в інший акваріум або хоча б у трилітрову банку. Своє потомство самка гуппі може виношувати від 25 днів до двох місяців. На такий широкий діапазон впливає корм, який вона одержує, та температура води.
У природних умовах – у річках тропіків – гуппі приносять величезну користь, знищуючи личинки малярійного комара.
Побачити які бувають гуппі можна на фото на нашому сайті.
Ці строкаті, що легко змінюють забарвлення живородні рибки отримали назву, що дає їм характеристику, так як слово «пляті» перекладається як «широка», а «пецилія» - як «мінлива». І справді, акуратне, але злегка розширене тіло акваріумних рибок, що живуть, має цілу гаму різноманітних колірних поєднань і відтінків.
Якщо немає можливості встановити великий акваріум, а мати багато яскравих рибок хочеться, то плятіпецілії - найкращий варіант. Адже ці рибки, які в природних умовах мешкають на узбережжях Гватемали та Мексики, дуже витривалі, з апетитом вживають і сухий корм, і живий, можуть обходитися невеликим простором для життя. До того ж можна зайнятися схрещуванням плямистих, дзеркальних, точкових, чорних плятипецилій та отримувати нові різновиди рибок.
Для свого потомства плятипецилії небезпеки не становлять, на відміну від гуппі. Температурний режим для них потрібно підтримувати стандартний для всіх живих рибок.
Також невибагливі та плідні жителі водойм Гондурасу, Гватемали. Мексика. Самці цих рибок мають як прикрасу хвостовий плавець у формі меча, за що і отримали свою назву. Крім мечоносців зі смарагдовою лускою шляхом схрещування виведені живородні рибки всіх кольорів веселки з різними цятками, смужками та просто однотонні.
Наприклад, мечоносець монтезуму золотисто-кремового кольору з коричневою смугою на боці та маленькими коричневими крапками. Монтезуми відрізняються від своїх родичів меншою плодючістю.
На жаль, мечоносці теж не проти поласувати потомством, тому під час нересту треба облаштувати акваріум так, щоб новонароджені мальки падали на дно через вузьку щілину, а дорослі особини не могли потрапити до новонароджених.
Своєю назвою ці уродженці Південної Америки завдячують мандрівникові та вченому Жерару. Ці строкаті живородні рибки теж невибагливі ні до їжі, ні до розмірів акваріума. Єдине, чого вони не терплять, - пряме сонячне світло та перегрів води. Зате люблять затемнені місця, як у водоймах рідної Аргентини, які легко відтворити насадженням акваріумних рослин і витримують досить прохолодну воду (до +15°С). Щоправда, через такі особливості гірардинусів важко утримувати в одному акваріумі з іншими рибками.
Цікава здатність гірардинусів: у прохолодній воді чи з переляку чорні плями з їхньої тілі відразу стають блідими.
Це кремово-жовта двосантиметрова живородна рибка з великими очима, вздовж тіла якої проходить темна смуга, що у свою чергу перетинається поперечними смужками на однаковій відстані один від одного. Потрапила до наших будинків з водойм Південно-Східної Америки. Акваріум з формозою рекомендується густо засадити рослинами, так як це її улюблений корм і одночасно притулок для її крихітних мальків.
Формоза не тільки не доставляє проблем у змісті та прикрашає акваріум, а й надзвичайно корисна для нього, бо є чудовим санітаром. Вона збирає з рослин мікроорганізми, якими харчується, а заразом і ретельно чистить рослини, знімаючи з них нальоти.
За цю примхливу живородячу акваріумну рибку можна братися після отриманого досвіду з невибагливими гуппі, формозами, меченосцами та плятипециліями. Поширені два види моллінезій – велифера моллінезія і лятипінна моллінезія. На фото представлено які моллінезії бувають на вигляд.
Моллінезія велифера мешкає в солоних та прісних водоймах Центральної та Північної Америки. Зовні нагадує мечоносця, але самець моллінезії веліфера має високий спинний плавець.
Моллінезії лятипіни в природних умовах мають сіре у темних плямах забарвлення. Чим старша живородна рибка, тим темніший її колір. Для продовження роду акваріумісти завжди намагаються відібрати темних особин, щоб отримати потомство з чорним, немов оксамитовим забарвленням. Однак немає жодної гарантії, що воно буде обов'язково чорним. Часто з'являються і сірі мальки, які, до речі, набагато більші і ростуть швидше, ніж чорні мальки.
Молоді самки виношують мальків 40-50 днів і приносять їх від двадцяти до тридцяти штук, а старші самки - навіть до ста штук.
Внаслідок схрещування моллінезії веліфера з моллінезією лятипіну вийшла парусоподібна моллінезія. Самці цього виду моллінезії до другого року життя набувають красивого чорного вбрання, а самки мають сріблясто-сіре забарвлення з розкиданими чорними цятками по всьому тілу.
Складність догляду за моллінезіями полягає в тому, що відчувати себе бадьорими, жвавими, не втрачати апетит вони можуть лише при температурі води не нижче +24°С і не вище +26°С. Підтримувати постійну оптимальну температуру води в акваріумі зручно за допомогою нагрівача з терморегулюванням .
Годувати рослиноїдних молінезій потрібно спеціальним сухим кормом, у складі якого є вітамін Д, сушеним городним салатом і водоростями нитчаткою, хоча зрідка можна підгодовувати, особливо мальків, сухими дафніями, живим кормом (циклопами, енхітреями).
Воду для акваріума з моллінезіями потрібно злегка підсолювати з розрахунку одна столова ложка морської солі на вісім відер води. Висота акваріума в ідеалі не повинна перевищувати 40 сантиметрів, а також потрібно підтримувати в ньому невисокий рівень води. Приклади, як така рибка, можна побачити на нашому сайті.
Нащадок моллінезій дуже ніжний і часто гине. Щоб зменшити втрати, потрібно вибирати для продовження роду пари із здорових, сильних, великих особин. За кілька днів до очікуваного поповнення самку потрібно відсадити в окремий акваріум, заздалегідь засаджений рослинами. Якщо запізнитись з переселенням, мальки народжуються слабкими і часто гинуть. На світ вони з'являються із жовтковими мішечками, з яких отримують харчування протягом кількох днів. Не підходить моллінезіям як їжа трубочник, дратівливий травний тракт живородячих риб, внаслідок чого вони худнуть і незабаром гинуть.
Всі популярні види акваріумних живородящих рибок представлені на нашому сайті.
Підписатися на новини
Дізнайтеся, як вибрати форму тераріуму для вашого вихованця і уникнути помилок. Стаття про різні види тераріумів та їх відповідних жителів....
Дізнайтеся, як вибрати грунт, рослини та декор для тераріуму. Уникайте помилок та забезпечте комфорт вашим вихованцям....
Дізнайтеся, як уникнути помилок та забезпечити комфорт для тварин. Розмістіть тераріум правильно!
Дізнайтеся, як посадити, доглядати та розмножувати акваріумні рослини. Уникайте проблем із водоростями та необхідними елементами для здоров'я рослин....
Коментарі відсутні, залиште перший!