
Дізнайтеся, як вибрати форму тераріуму для вашого вихованця і уникнути помилок. Стаття про різні види тераріумів та їх відповідних жителів....
Зміст
Золоті рибки – одні з найулюбленіших водних улюбленців у власників невеликих акваріумів. За ними нескладно доглядати. Вони вигідно виглядають у будь-якому акваріумі завдяки своїм розмірам, красі забарвлення та хвоста. Проживаючи в акваріумі одна, рибка не загине від самотності. За нею цікаво спостерігати, а іноді навіть і грати, що подобається найменшим господарям, які тільки-но вчаться доглядати за домашніми улюбленцями. Для довгого та щасливого життя водяній мешканці знадобиться зручний резервуар, відповідні умови для життя, своєчасний догляд, і, звичайно ж, правильне харчування. Про те, як і чим годувати золотих рибок, ми докладніше розповімо у цій статті.
Золоті рибки ненажерливі та ненаситні. Скільки їх не годуй, вони все одно проситимуть їжу - шльопатимуть губами, підстрибуватимуть над водою, вертітимуться навколо годівниці або ганятимуть її по всій водній поверхні. У них на людину спрацьовує рефлекс. Скільки б вона не підходила до акваріуму – 1 або 10 разів, риби танцюватимуть свій «голодний» танець. Однак це не означає, що вони постійно голодні чи недоотримують корм.
Годувати золотих рибок потрібно двічі на день – вранці та ввечері, максимум – три. Бажано робити це в один і той же час.
Дрібки корму буде цілком достатньо, як би не хотілося поспостерігати за грайливо налаштованим улюбленцем, що випрошує їжу і смішно підхоплює гранули корму. Перегодовування ні до чого хорошого не призведе.
Якщо акваріумні улюбленці переїдають, у них черевце здається надто потовщеним. Екскременти звисають довгими нитками. Риба навіть може плавати не рівно, а на боці або майже догори черевцем.
У разі підозри на переїдання об'єм корму скорочують, а рибкам влаштовують так звані розвантажувальні дні 1 або 2 рази на тиждень.
Особливість золотих рибок така, що вони є всеїдними, проте переважна частина їхнього раціону є рослинною. Відповідно, їхнє харчування не обмежиться кормом, якщо в акваріумі посаджені рослини.
Травний тракт цих водяних мешканців настільки довгий, що засвоїти білкову їжу буде складно. Тому золотих рибок не рекомендується годувати хробаками, мотилем або спеціальними сумішами з геркулесу з фаршем та чимось подібним. При подібному годуванні у акваріумних улюбленців можуть виникнути запальні процеси в травному тракті або бактеріальні інфекції, які важко піддаються лікуванню.
Раціон золотих рибок має складатися на 70% з їжі рослинного походження та на 30% з білка.
Існує кілька прийнятних варіантів годування акваріумних улюбленців. Все залежить від можливостей та бажання власників.
У продажу є універсальні раціони для різних представників акваріумних мешканців та спеціалізовані, розраховані на конкретний вид рибок. Останні є оптимальним варіантом, оскільки були створені фахівцями з урахуванням потреб певного різновиду риб, включаючи їхні смакові переваги.
Щодо рослинної їжі, то золотим улюбленцям дуже подобається ряска. Настільки, що ці водорості доведеться вирощувати в окремому акваріумі, щоб вгамувати непомірний апетит рибок. Замінити ряску можна листочками салату чи шпинату зі столу. Щоправда, ці рослини часто залишаються недоїденими, і їх доводиться прибирати з акваріума, щоб уникнути процесу гниття.
В основний корм входять усі необхідні для зростання та активного життя компоненти, включаючи як тваринні, так і рослинні. Важливим моментом є додавання вітамінів та мінералів для підтримки здоров'я водних мешканців.
Плюс такого типу годування у тому, що немає потреби щось вирощувати чи ретельно за ним стежити. Достатньо купити свіжий корм, подбати про його збереження та дотримання терміну зберігання, а також інструкції щодо об'єму годування.
Багато хто вважає, що живий корм найкраще підходить для годування золотих рибок, проте це не так. Його має бути трохи в їхньому раціоні. Все ж таки найбільше цим улюбленцям потрібно рослинної їжі. До того ж живий корм вимагає особливих умов догляду та зберігання, що не завжди підходить власникам акваріума.
Компанія Tetra випускає кілька видів спеціальних кормів GoldFish для веселих та грайливих золотистих улюбленців. У їхньому створенні брали участь біологи, дієтологи та хіміки. Це основні повноцінні раціони та добавки, що використовуються для покращення забарвлення або поліпшення стану здоров'я:
Назва корму |
Особливості корму |
Пластівці GoldFish Flakes |
|
Пластівці TetraFin Plus |
|
Гранули GoldFish Variety Pellets |
|
Гранули GoldFish Color |
|
Чіпси TetraPro Goldfish Crisps |
|
Корм для риб Goldfish у формі хробаків |
|
Компанією також розроблено корм вихідного дня спеціально для цього виду риб у вигляді таблеток. Опустивши її у воду, можна сміливо залишити улюбленця на кілька днів, вирушивши у відпустку або відрядження.
Золоті рибки належать до ікрометальних. Личинки з'являються за кілька днів після нересту. Залежно від умов – 3-6 днів. Спочатку вони харчуються з жовткового мішка, зависаючи нерухомо між водоростями. Коли поживні речовини закінчуються, вони активно шукають їжу. У цей час їх можна годувати коловоротками, інфузоріями, живим пилом або наупліями артемії. У міру зростання до раціону вводять корм для мальків, такий, як TetraMin Baby. Мальків спочатку годують до 6 разів на день, поступово знижуючи кількість годувань.
Якісний, повноцінний та збалансований раціон – запорука здоров'я акваріумних мешканців. Годуйте золотих рибок правильно, і вони довго радуватимуть вас своєю веселою вдачею та кумедними витівками!
Підписатися на новини
Дізнайтеся, як вибрати форму тераріуму для вашого вихованця і уникнути помилок. Стаття про різні види тераріумів та їх відповідних жителів....
Дізнайтеся, як вибрати грунт, рослини та декор для тераріуму. Уникайте помилок та забезпечте комфорт вашим вихованцям....
Дізнайтеся, як уникнути помилок та забезпечити комфорт для тварин. Розмістіть тераріум правильно!
Дізнайтеся, як посадити, доглядати та розмножувати акваріумні рослини. Уникайте проблем із водоростями та необхідними елементами для здоров'я рослин....
Коментарі відсутні, залиште перший!