
Скільки кішка ходить вагітною ❓ Як дізнатися чи вагітна кішка ✓ ознаки вагітності ➔ Чим годувати вагітну кішку ✓ Читайте у ✅ Блозі зоомагазину Zootovary.ua...
Зміст
Породиста або вулична кішка - охайна тварина. З самого дитинства вихованець починає вилизувати шерсть від пилу, бруду. Але повністю очистити тіло навіть самий акуратний улюбленець не в змозі, тому багато господарів вдаються до вичісування. Це приємна і корисна процедура, що дозволяє позбутися від колтунів, шкідливих мікроорганізмів. Результат її - гладка шерсть і задоволений красень.
Не дарма ветеринари рекомендують періодично розчісувати довго- і короткошерстих вихованців спеціальним гребенем або щіткою. Справа тут не тільки в красі, а й в безпеки кішки. Коли тварина вилизує себе і прибирає шерсть мовою, остання накопичується в організмі і призводить до неприємних наслідків. Звідси проблеми з шлунково-кишковим трактом і постійна блювота. Кішка без регулярного вичісування буде всюди залишати свою шерсть, в тому числі - на одязі і килимах.
Постійне розчісування - це мінімум волосків на поверхнях і відсутність проблем з організмом тварини. Ви за допомогою щітки прибираєте відмерлі частинки шкіри, жир, бруд, зайву шерсть і допоможете запобігти поява паразитів.
Не кожен дорослий вихованець дає себе розчесати. Пояснення цьому явищу просте: для тварин, які не звикли до постійного причісування, процедура стає справжнім випробуванням. Привчати улюбленця до щітки необхідно з самого раннього дитинства. Почніть акуратно розчісувати кошеня, особливу увагу приділяючи хвоста і загривку, - і він буде вдячний, з часом кіт не тільки звикне, а й полюбить корисний процес.
Не поспішайте видирати ковтуни, якщо помітили їх, - це заподіє кошеняті шкоду, біль і викличе огиду до процедури. Починайте з приємного і акуратно прибирайте грудки вовни, використовуючи щітку. Пам'ятайте, що причісувати кота проти шерсті ні в якому разі не можна. Це викличе відчуття дискомфорту. Якщо постійно надходити таким чином, тварина зненавидить щітку і буде ховатися від неї. Ось рекомендації, здатні перетворити вичісування в приємну процедуру:
Також можна відвести тварину в спеціальний салон, де досвідчений грумер, любитель своєї справи, акуратно промиє шерсть улюбленця і дасть професійні рекомендації по догляду.
Домашній інструментарій для тварин зазвичай не сильно багатий. З самого стандартного - зручний гребінь, щітка і ножиці. Цього набору вам вистачить для боротьби з невеликими Колтун і неслухняною шерстю. Ваше завдання - використовувати ті аксесуари, які сподобалися тварині найбільше. Наприклад, якщо кіт обожнює гребінь, застосовуйте його. Коли улюбленцю сподобалася щітка, розчешіть нею.
Додатково вам буде потрібно засіб по догляду за шерстю. Його можна знайти і придбати в найближчому зоомагазині. Головне - підібрати правильне. Бажано робити це за допомогою досвідченого ветеринара. Під час медичного обстеження доктор підкаже, який шампунь краще вибрати і чому. Основні рекомендації по розчісування кота в домашніх умовах:
Після такої процедури улюбленець стане Гладкошерсті, без ковтунів і придбає доглянутий вигляд.
Найзручніший спосіб підібрати предмети для вичісування - звернутися до знайомого грумера або ветеринара. Спеціаліст підкаже, які інструменти варто використовувати, а будь варто уникати. Також можна взяти повноцінний набір і перевірити реакцію тварини. Одним вихованцям можуть сподобається щітки, іншим - гребінця, треті і зовсім не хочуть розчісуватися незалежно від методів.
Поспостерігайте за реакцією кота на різні інструменти. Ті, що особливо сподобалися, можуть стати предметами для регулярного вичісування грудок і випали волосків.
Короткошерстих вихованців досить розчісувати два рази в тиждень, при бажанні можна проходитися гребенем частіше, якщо тварина обожнює процедуру. Але жорстку щітку не варто часто використовувати, інакше у вихованця почнуть утворюватися залисини, що теж не дуже приємно.
Пухнастих котиків можна вичісувати хоч кожен день, особливо в літній період. У них регулярно утворюються грудки, а шерсть в теплий сезон сиплеться буквально клаптями. Але не пораньте вихованця - якщо вичесали величезна кількість грудок за один раз, залиште тваринного в спокої на пару днів. Для профілактики потрібно акуратно проходитися гребенем, але без жорсткості.
Як вичесати кота, якщо він категорично проти? Такі випадки, на жаль, теж зустрічаються. Якщо тварина не звикло або не любить розчісуватися, не мучте його. Тут не впорається навіть самий затятий грумер. Звичайно, можна спробувати, але вихованцеві це принесе біль і страждання. Такий результат можна назвати хорошим.
Якщо не можете вичісувати кота, використовуйте ножиці або спеціальний рез для колтунів. Спосіб простий: надягаєте рукавицю, щоб не поранитися, і акуратно зрізає збилися в грудки шерсть. Цей метод принесе мінімум страждань тварині і вам. Як варіант - поцікавтеся в зоомагазині, які гребінця воліють господарі тварин і виберіть зі списку найпопулярніших відповідні інструменти.
Чутливість у котів і кішок буває різною, тому не варто покладатися тільки на рекомендації сторонніх людей. В останньому випадку варто обійтися без гребінця, інакше ви ризикуєте накликати на себе гнів тварини.
Підписатися на новини
Скільки кішка ходить вагітною ❓ Як дізнатися чи вагітна кішка ✓ ознаки вагітності ➔ Чим годувати вагітну кішку ✓ Читайте у ✅ Блозі зоомагазину Zootovary.ua...
Скільки днів гуляють кішки ❓ Статеве дозрівання у котів ➔ Коли кошеня стає котом ✍️ Поради для власників ☝Подробиці в Блозі зоомагазину Zootovary.ua...
Гетерохромія: види ➔ Чому коти мають різні очі❗ Чи передається гетерохромія у спадок ▶️ Подробиці в Блозі зоомагазину Zootovary.ua...
Хламідіоз у кішок: дізнайтеся, як уникнути зараження та як правильно лікувати захворювання. Самостійне лікування може збільшити хворобу....
Коментарі відсутні, залиште перший!