
Дізнайтеся, як вибрати форму тераріуму для вашого вихованця і уникнути помилок. Стаття про різні види тераріумів та їх відповідних жителів....
Комфортне життя підводних жителів вашої квартири досягається не так просто.
Пам'ятайте слова Екзюпері: «Ми відповідаємо за тих, кого приручили…». Акваріумні риби - це мовчазні і беззахисні домашні вихованці. Якість їхнього життя, та й саме життя повністю залежить від умов догляду та утримання. А основних вимог до утримання акваріумних риб висувається зовсім небагато – це вчасно їх нагодувати та своєчасно здійснювати догляд за акваріумом. Як доглядати за акваріумом, ми розповімо у цій статті.
Догляд за акваріумами буває щоденний, раз на тиждень і раз на три тижні (аналогічно щоденному та генеральному прибиранню квартири). Щоранку перевіряють стан води: її температуру, прозорість, наявність помутніння чи цвітіння. Вимірюють кислотність води (рівень pH) і, якщо вона не відповідає нормі, то застосовують для підкислення відповідні препарати для догляду за акваріумом .
Потім перевіряють цілісність акваріумного обладнання. Освітлення акваріума в домашніх умовах рекомендується вимикати вдень. Після годування залишки корму, що впали на грунт, необхідно видаляти грязеочисником.
Щотижневий догляд за акваріумом починають з очищення стінок судини від водоростей та бруду. Для цього користуються спеціальним скребком, простим чи магнітним. Наступний етап – це очищення від бруду фільтра компресора та його матеріалу, що фільтрує. При механічній фільтрації фільтруючим матеріалом, як правило, є поролон. Його знімають, чистять, промивають водою та встановлюють назад. Якщо використовуються інші фільтри та фільтруючі матеріали (біологічні, наприклад), вода перед попаданням в них повинна пройти попередню механічну очистку. Мити біологічний матеріал, що фільтрує, милом або порошком категорично заборонено.
Коли в приміщенні стає задушливо, то ми, не замислюючись, відкриваємо кватирку та приміщення провітрюємо. У разі акваріума функцію провітрювання виконує часткова зміна води. Рекомендується змінювати 10-20% води від загального обсягу акваріума. Воду треба додавати холодну і відстоювати її тільки у разі явного хлорування.
Раз на три тижні займаються підводною флорою акваріума. Рослини проріджують, погані та мертві замінюють або видаляють. Виробляють очищення від водоростей та бруду декоративних елементів акваріума (гроти, каміння, будиночки тощо), компресора, видаляють вапно зі стін акваріума.
І рідко вироблена операція, пов'язана з доглядом за акваріумом - це заміна або повний промив його ґрунту. Грунт для акваріума замінюють раз на 2-5 років, залежно від розмірів судини та кількості його мешканців.
Якщо правильно виконувати всі ці поради догляду за маленьким акваріумом, то його мешканці довго розважатимуть вас сюжетами зі свого неквапливого підводного життя.
За великим акваріумом доглядати потрібно так само, але обсяг робіт буде більшим. Для початківців особливо важливо дізнатися всі правила догляду за акваріумом і неухильно їх дотримуватися
Підписатися на новини
Дізнайтеся, як вибрати форму тераріуму для вашого вихованця і уникнути помилок. Стаття про різні види тераріумів та їх відповідних жителів....
Дізнайтеся, як вибрати грунт, рослини та декор для тераріуму. Уникайте помилок та забезпечте комфорт вашим вихованцям....
Дізнайтеся, як уникнути помилок та забезпечити комфорт для тварин. Розмістіть тераріум правильно!
Дізнайтеся, як посадити, доглядати та розмножувати акваріумні рослини. Уникайте проблем із водоростями та необхідними елементами для здоров'я рослин....
Коментарі відсутні, залиште перший!